• 031-36633705
  • 09132196939

برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب باید چه مواردی را درنظر بگیریم؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همه افراد دوست دارند که خانه زیبایی داشته باشند. هرکسی متناسب با سلیقه ی خود چیدمان منزل و اسباب و وسایل خانه و یا محل کار خود را انتخاب می کند. درباره ی رنگ و پوشش دیوارها نیز سلیقه ها متفاوت است بعنوان مثال بعضی افراد دوست دارند که از رنگهای مختلف برای دیوارها استفاده کنند ولی برخی افراد دیگر پوشش کاغذ دیواری را می پسندند.

درباره ی انتخاب کاغذ دیواری موارد دیگری بجز سلیقه نیز باید در نظر گرفته شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که کاغذ دیواری را برای تزیین دیوارهای خانه و یا محل کار خود می پسندید بهتر است که این مطلب را بخوانید:

 


چگونه مناسب ترین کاغذ دیواری را انتخاب کنیم؟


1. قبل از هرچیزی بهتر است که برای انتخاب کاغذ دیواری به دکور خانه، چیدمان مبل ها، رنگ کفپوش، دیوارکوبها وپرده ها توجه کنید.

2. دومین موردی که بسیار اهمیت دارد رنگ وسایل و پرده ها هستند زیرا رنگ کاغذ دیواری باید هماهنگ با سایر وسایل خانه و یا محل کار انتخاب شود.

3. متراژ منزل و محل کار خود را مدنظر قرار دهید زیرا بعنوان مثال رنگ های تیره باعث کوچک بنظر رسیدن فضا و رنگ های روشن با طرح های ساده و ریز باعث بزرگتر شدن فضا می شوند.

4. به ارتفاع سقف توجه کنید. کاغذ دیواری های راه دار افقی برای سقف های بلند و راه دار عمودی برای سقف های کوتاه مناسب هستند. علاوه بر این کاغذ دیواری های افقی خانه را بزرگتر و وسیع تر نشان می دهد.

5. برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری اگر می توانید نمونه رنگ های دکور خانه خود را با خود به فروشگاه ببرید و یا اینکه نمونه ی کوچکی از کاغذ انتخابی خود را به خانه ببرید و روی دیوار تست کنید تا بهتر متوجه تناسب آن با دکور خانه و محل کار خود شوید.

6. برای انتخاب طرح کاغذ دیواری بهتر است که به طرح پرده ها و مبل ها دقت کنید. بعنوان مثال اگر پرده و یا مبل ها دارای طرح گل دار و یا طرح هایی هستند که ساده نیستند بهتر است که از کاغذ دیواری ساده استفاده شود. و برعکس اگر مبل ها و پرده ها ساده هستند می توان از کاغذ دیواری های گل دار استفاده کرد.

7. برای همه ی دیوارها طرح های یکسان به کار نبرید بعنوان مثال می توان برای یک دیوار از طرح گل دار، برای دیوار بعدی طرح ساده و یا طرح های راه دار استفاده کرد.

8. رنگ های مختلف کاغذ دیواری علاوه بر اینکه باید متناسب با اسباب و وسایل موجود در فضا باشند باید دارای رنگی باشند که تاثیرگذاری آنها با محیط هماهنگ باشد، بعنوان مثال رنگ قرمز باعث بالارفتن سطح انرژی می شود که این رنگ اصلا برای فضای اتاق خواب مناسب نیست و در عوض برای محیط های کاری که فعالیت زیاد است و لازم است که همه سرحال و پرانرژی باشند می تواند گزینه مناسبی باشد.

9. حتما حتما چند رول از کاغد دیواری انتخابی خود بیشتر تهیه کنید زیرا به سرعت طرح کاغذ دیواری ها تمام می شوند و یا تغییر می کنند و اگر شما نیاز پیدا کنید ممکن است در هیچ فروشگاهی آن طرح را پیدا نکنید.

10. به جنس کاغذ دیواری انتخابی خود دقت کنید زیرا بهتر است از کاغذهای قابل شستشو و ضد آب استفاده کنید. كاغذديواري‌هاي وينيل بادوام‌ترين انواع كاغذديواري‌ها محسوب می‌شوند. این نوع کاغذ دیواری دو نوع هستند نوع اول در قسمت پشت كاغذ ديواري داراي لايه‌اي از وينيل است و نوع دوم داراي لايه‌اي از وينيل در قسمت روي كاغذ ديواري است. بنابراين نوع دوم كاغذ ديواري مي‌توانند مناسب‌ترين گزينه براي انتخاب باشند.


برای تهیه ی بهترین نوع کاغذ دیواری و پوستر و هچنین استفاده از خدمات طراحی داخلی و ساختمان سازی در اصفهان می توانید با متخصصان و مشاوران حرفه ای ایده دکور تماس بگیرید.

 


مقدار و هزینه کاغذ دیواری

قيمت كاغذ ديواري‌ها بسیار متفاوت هستند و مقدار آنها متناسب با طرح، جنس و میزان طول و عرض آن اندازه گیری میشود، بعنوان مثال عرض کاغذ دیواری های آمریکایی به نسبت کاغذ دیواری های اروپایی بیشتر است و همین باعث می شود که مي‌توان مقدار بيشتري از ديوار را با يك رول كاغذديواري آمريكايي نسبت به يك رول كاغذديواري اروپايي بپوشانيد. قیمت کاغذ دیواریها بر اساس رول بیان می شود. بنابراین هنگام تهیه کاغذ دیواری بهتر است که حتما دیوارها را اندازه گیری کنید و درو پنجره ها را نیز حواستون باشد که از مقدار کل کم کنید و این اندازه را به همراه خود داشته باشید و البته همانطور که قبلا در این مطلب گفته شد مقدار چند رول اضافه تهیه کنید که اگر اشتباه کردید و یا نیاز پیدا کردید از قبل تهیه کرده باشید.