• 031-36633705
  • 09132196939

برترین اصول طراحی نما بر اساس قوانین سازمان نظام مهندسی کشور

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین چیزی که در هنگام بازدید از یک ساختمان با آن روبرو می¬شوید، نمای ساختمان است، بنابراین طراحی نما یکی از مهم-ترین و اساسی ترین قسمت های ساخت و ساز هر ساختمانی به شمار می رود. طراحی نما باید چشمگیر و زیبا باشد تا با نگاه کردن به آن بتوان به ایده و نوع کاربری آن پی برد. به دلیل اهمیت فضای شهری، ایده دکور در این پست به بهترین اصول طراحی نما بر اساس قوانین نظام مهندسی کشور پرداخته است.

 

 

 بیشتر بخوانید:

 

بهترین کف پوش برای آشپزخانه

 

انواع مختلف نما ساختمان و جوانب مثبت و منفی آن

 

نمای ساختمان به شرایط مختلفی از جمله نوع کاربرد، ایده و سبک مرتبط است. مهم¬ترین بخش اساسی در نمای ساختمان متریال و اصول ساخت آن می باشد. هنگام تهیه مواد برای نمای ساختمان ، گزینه های زیادی وجود دارد که می تواند شما را گیج کند، به همین منظور در ادامه توضیح مفصلی در مورد انواع مختلف متریال پرداخته شده است.

 

نمای سنگی

 

روکش سنگ یکی از گران ترین سیستم های روکش ساختمان است. این روکش¬ ها در 2 حالت مختلف، سنگ واقعی و سنگ مصنوعی موجود هستند. نصب نمای سنگ فرایندی بسیار سخت است که هزینه آن نیز بسیار بالا است. این سیستم روکش، جلوه ای بسیار گران قیمت و طبیعی به ساختمان می بخشد و از ماندگاری بالاتری نسبت به دیگر متریال¬ ها نیز برخوردار است. سنگ در برابر حرارت شدید ، رطوبت ، آتش سوزی و حشرات مقاوم است و همچنین به نگهداری خاصی نیاز ندارد.

 

 

 

همچنین بخوانید:

 

نکات انتخاب کاغذ دیواری

 

نما فلزی

 

روکش فلزی آلومینیوم و فولادی رایج ترین انواع فلزاتی هستند که در روکش ساختمان می توان از آنها استفاده کرد. فلزات از آسیب در برابر آب در امان هستند، زیرا قالب نمی گیرند و پوسیده نمی شوند. آنها به نگهداری بسیار کمتری نیاز دارند، با محیط زیست سازگار هستند و در برابر آتش و حشرات مقاوم می باشند. با این حال فلزها دچار زنگ زدگی و تغییر رنگ می شوند. روکش فلزی آلومینیومی که یک فلز نرم است به زمان نصب بیشتری نیاز دارد و هزینه افزایش می یابد.

 

 

نمای چوبی  

 

پوشش چوبی، معمولا از درختان سرو و کاج و بلوط تهیه می¬ شود. چوب گزینه ای مناسب برای محیط زیست است و همچنین مقاوم در برابر آب و هوا است. اما وقتی نوبت به تعمیر و نگهداری می رسد ، چوب نسبت به سایر متریال ها نیاز به نگهداری بیشتری دارد؛ چرا که هر سال باید در برابر هجوم موریانه ها از آنها محافظت شود.

 

 

 

همچنین بخوانید:

 

استفاده از پرده زبرا

 

نما آجر 

 

نماهای سفالی سازگار با محیط زیست و دارای جنسی سفت و سخت هستند که باعث افزایش ارزش ساختار ساختمان می شوند. نماهای سفالی نه تنها زیبا بلکه نسبت به سایر مصالح از مزایای بیشتری نیز برخوردار هستند از جمله این مزایا می توان به دوام ، حداقل نگهداری ، عایق حرارتی با ماندگاری طولانی و مقاومت در برابر آب و هوا مقاوم اشاره کرد.

علاوه بر متریال های گفته شده؛ نما با پانل های الیاف کامپوزیت نیز جایگزین خلاقانه برای مصالح نمای معاصر هستند. این پانل ها دارای مزایای مختلفی هستند که از جمله ی آنها می توان به  جذب کم آب ، مقاومت بالا ، مقاومت در برابر آتش و سهولت نصب و نگهداری اشاره کرد.

 

 

اصول ساخت 

 

برای ساخت یک نمای مناسب باید به کلیه ابعاد و متریال¬ ها و درها و پنجره ها توجه کرد؛ چرا که انتخابِ اشتباه یکی از این موقعیت ها اثر نامطلوبی بر نما می گذارد.
طراحان ما در ایده دکور با سالها تجربه در زمینه ¬ی ساخت و ساز قادر به ارائه مشاوره و ساخت نماهای زیبا و منحصر به فرد با توجه به سلیقه و نظر شما و جدیدترین متد سال می باشند. ایده دکور با در نظر گرفتن شفافیت ساخت، رنگ¬ ها، نورپردازی و اصلوب درست ساخت و متریال های مناسب به شما در ساخت یک ساختمان منحصر به فرد کمک می کند.

 

 

ایده دکور با در نظر گرفتن تمامی نکات و قوانین کشور و البته علم به روز جهانی در ساخت و طراحی نمایی زیبا و متناسب با سلیقه و نظر شما عزیزان به شما کمک می کند. جهت آشنایی با نمونه کارهای ما می توانید با شماره 03136633790 تماس حاصل فرمائید..